Postup práce

        Pred samotným tepovaním je nevyhnutné plochu riadne povysávať vlastným vysávačom.

        Tepovač Kärcher Puzzi 8/1 C slúži na hĺbkové čistenie kobercových a čalúnených povrchov.

        Ručná hubica sa používa na čalúnené povrchy, postele, matrace, stoličky, gauče, nástenné koberce, alebo na tepovanie interiéru auta a podlahová hubica sa používa na kobercové podlahy.

        Pozorne si prečítajte pracovný postup tepovania a pridržiavajte sa pokynov:

        Saciu hadicu zasuňte do prípojky prístroja. Spojku hadice na čistú vodu zasuňte do prípojky čistej vody prístroja a nechajte zapadnúť na svoje miesto. Saciu hadicu spojte s kolenom ručnej, alebo podlahovej hubice. Spojku hadice na čistú vodu spojte s kolenom ručnej, alebo podlahovej hubice a nechajte zapadnúť na svoje miesto.

        Do bielej nádoby, ktorá je určená na znečistenú vodu nalejte cca 40 °C čistú vodu tak, aby stav po naplnení neprekročil značku "MAX" a vhoďte 2 ks tablety čistiaceho prostriedku Kärcher CarpetPro RM 760 a nechajte pôsobiť, kým sa nerozpustí. Toto množstvo by malo stačiť na vytepovanie približne 15 m² bežne znečistenej plochy.

        Čistiaci roztok prelejte do žltej nádrže na čistú vodu. Bielu nádobu na znečistenú vodu vráťte do prístroja a zakryte vekom. Zastrčte sieťovú zástrčku do zásuvky. Vypínačom "Vysávanie", zapnete saciu turbínu a stlačením vypínača "Striekanie" zapnete čerpadlo na rozstrek rozriedeného čistiaceho prostriedku, alebo čistej vody.

        Na nastriekanie čistiaceho roztoku stlačte tlačidlo umiestnené na kolene ručnej, alebo podlahovej hubice. Kobercové podlahy začnite čistiť od okna a postupujte smerom k dverám. Pri bežnom znečistení nanášajte čistiaci prostriedok na povrch a zároveň odsávajte v jednom pracovnom kroku. V prípade silného znečistenia najprv nastriekajte a nechajte pôsobiť 3 minúty a vzápätí vysajte.

        Hubicu ťahajte smerom k sebe a rukoväť udržiavajte vo vodorovnej polohe spolu s podlahou. U textílii (napr. vlna), ktoré dobre sajú, po vyčistení ešte raz vysajte. Nádobu na znečistenú vodu vyberte z prístroja a vyprázdnite vyliatím do toalety, alebo výlevky.

        Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku čistenia zopakujte postup už iba s čistou vodou. Čalúnené povrchy (sedačky, stoličky, autosedadlá, atď.) čistíte čistiacim roztokom pomocou ručnej hubice z približnej vzdialenosti 30 cm. Postupujte s nanášaním čistiaceho roztoku od hora smerom dolu na jedno sedacie miesto. Po nanesení roztoku na povrch, zapnite "Vysávanie" a odsajte nanesený roztok.

        Takýmto spôsobom pokračujte a postupujte na ďalšie sedacie miesta. V prípade silného znečistenia najprv nastriekajte a nechajte pôsobiť 3 minúty a vzápätí vysajte. Nádobu na znečistenú vodu vyberte z prístroja a vyprázdnite vyliatím do toalety, alebo výlevky. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku čistenia zopakujte postup iba s čistou vodou.

Dôležité upozornenia:
- používajte výhradne čistiaci prostriedok Kärcher CarpetPro RM 760, ktorý je súčasťou zapožičania,
- povrchy nepremáčajte a dbajte na dobré vetranie priestoru,
- dodatočné vysávanie bez striekania skracuje dobu vyschnutia, inak bežná doba je cca 6 hodín,
- čím je povrch citlivejší (orientálne, berberské koberce, čalúnnické látky), tým použite menšiu koncentráciu čistiaceho prostriedku,
- koberce, ktoré majú spodnú stranu z juty sa môžu pri čistení mokrým spôsobom zraziť a pustiť farbu,
- koberce s vysokým vlasom po vyčistení vo vlhkom stave vykefujte v smere vlasu (napr. kefa na vlas, alebo hrebeň),
- po vyčistenej ploche prechádzajte, alebo na vyčistenú plochu klaďte nábytok až po vyschnutí, aby nedošlo k vzniku vytlačených miest, alebo škvŕn.

Tepovač:
Kärcher PUZZI 8/1 C

Postup práce s tepovačom