Ploštice

Ploštice sú v priestore, ktorý obývate veľmi nepríjemné zistenie.

         Para je jediná, ktorá zaberá na živé ploštice, nie na vajíčka ploštíc, z ktorých sa neskôr vyliahnu mladé, na ne para nezaberá! Tie prežijú a všetko sa začína odznova.
Prádlo, ktoré máte operte v 60 stupňoch Celzia, nie menej.
Musíte vystriekať s parou a chémiou všetko. Aj lišty, káble, trúbky, pod parapetami a podobne, proste všetko čo Vás napadne.
         Stačí ak nájdete hniezdo, ak sa Vám to podarí, pokiaľ nejaké za tak krátku dobu je, všetko vyčistite hlavne fugy v stenách zamažte a stenu vyčistite od čiernych bodiek lebo z nich sa vyliahnu larvy. Robte to pozorne, máte cas! Stačí jedna žijúca ploštica a o chviľu ich máte znova plný byt!

        Krieda
          Prevetívne treba mať nastrúhanú obyčajnú kriedu taká aká je v škole, hlavne okolo postele aspoň prvé noci. Treba vytvoriť taký kruh asi 10 cm hrubý. Keď ploštica prejde po kriede, nerobí jej to dobre a zahynie. To sa robí aj kvôli prípadným štípancom, ktoré sú po plošticiach veľmi nepríjemné!

        Chémia
          Vysoko učinný priestorový sprej na hubenie mravcov, švábov, bĺch, ploštíc, rusov, švehiel, skvor, lariev molí a iného lezúceho hmyzu je "Protect sprej proti plošticiam a blchám", alebo "Biolit P", ktoré nájdete v každej špecializovanej drogistickej predajni, prípadne e-shope.

          Použite obidve veci - aj parný čistič hlavne a chémiu. Ak nezoženiete odporúčanú chémiu môže byť aj iná, ale rovnako drastická, ktorá ich zničí, aby ste mali od nich pokoj.

Zdroj:
http://www.zdravie.sk/forum/372988/ako-sa-zbavit-plostic

Ploštice