Žuvačka

Ako šetrne odstrániť prilepenú žuvačku?

        Ide to aj bez vyholenia hlavy, vypálenia diery do sedačky, vyblednutých fľakov alebo vystrihnutých dier na nohaviach. Prilepenú žuvačku možno odstrániť bez následkov pomocou prostriedkov, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti. Špeciálny odstraňovač na vytvrdnuté žuvačky nepatrí medzi štandardnú výbavu väčšiny domácností. Svoje o tom vedia gazdinky, ktoré do súťaže na našej Facebook stránke poslali domáce návody na odstránenie prilepenej žuvačky. Z najlepších sme zostavili tento výber:

          1. Mraznička
          Oblečenie s prilepenou žuvačkou vložte do mrazničky minimálne na hodinu. Žuvačka by mala natoľko stvrdnúť, aby sa dala z látky odlupnúť. Oblečenie už potom stačí iba vyprať.
        2. Technický benzín
          Kúsok handričky navlhčite polovicou kávovej lyžičky technického benzínu a opatrne potierajte po žuvačke. Postupne by mala zmeniť konzistenciu a zísť dolu. S technickým benzínom odstránite z oblečenia nielen žuvačky, ale rozpustíte aj mastné škvrny, farbu na vlasy či fľaky od lepidla.
        3. Rastlinný olej
          Olej vmasírujte do vlasov zlepených žuvačkou a nechajte pôsobiť. Žuvačka by sa mala uvoľniť. Ak zvolíte olivový, doprajete vlasom ako bonus aj výživnú kúru.
        4. Kocka ľadu alebo vrecko mrazenej zeleniny
          Kocku ľadu alebo vrecko s mrazenou zeleninou (červené ovocie príliš neodporúčame) položte na prilepenú žuvačku a nechajte roztopiť alebo po nej šúchajte. Stvrdnutú žuvačku už potom stačí iba opatrne zoškriabať.
        5. Coca-Cola hlavne, alebo akýkoľvek sýtený ochutený nápoj v plechovke
       
Coca-Cola je mocný nápoj: pôsobí na hrdzu, vodný kameň, vraj sa ňou dajú zvlniť vlasy a to nie je zďaleka všetko. Uvoľňuje aj žuvačku z vlasov. Zlepený prameň stačí na niekoľko minút namočiť do misky s Coca-Colou a žuvačka pôjde dolu ľahšie.
        6. Žehlička
       
Žuvačku stači prežehliť cez novinový papier, pijavý papier alebo servítku. Pozor, nežehliť bez papiera! Inak si nažehlíte žuvačku aj na žehličku.
        7. WD-40
       
Aj multifunkčným mazadlom možno odstrániť žuvačku prilepenú vo vlasoch. Stačí len nastriekať a potom už len ľahko a bezbolestne vyčesať. Upozornenie: ak si po tom poriadne neumyjete vlasy, vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s inými ľuďmi.

a